NAJNOWSZE WIEŚCI …

 

02 listopada 2018r (piątek) w przerwie meczu ekstraklasy Gwardia Opole – Chrobry Głogów wręczone zostały Diamentowe Odznaki za zasługi dla piłki ręcznej dla osób z woj.opolskiego. Wśród odznaczonych

są 4 osoby związane z Brzegiem :  GAWLIK JAN, NADBRZEŻNY ROMAN,JANKLOWSKI ALEKSANDER i ŻÓŁTANIECKI KRZYSZTOF.  Gratulujemy !!!

 

ORLIK jest organizacją Pożytku Publicznego o nr KRS 0000151792 – liczymy na 1 % z podatku…

 

Sezon  2018/2019r  II Liga grupa 1

 

18 kolejka 16/17.02.2019r   ORLIK Brzeg – Śląsk  Wrocław  28:26 (12:14)   Ogorzelec-13, Piech-7, Cichoń-2, Dziurgot-2, Stypiński-2, Krocz-1, Wojcieszek-1.

 

                                            Trójka Nowa Sól – Sparta Ob.Wlkp. 28:24

                                            Start Konin – GOKiS Kąty Wrocł. 13:28

                                            Zew Świebodzin – Żagiew Dzierżoniów 24:23

                                            Tęcza KościanOSiR Komprachcice 40:24

                                            Bór Oborniki Śl.Moto/Jelcz Oława 38:31

                                            Lider Swarzędz – Dziewiątka Legnica  26:37 

 

19 kolejka 23/24.02.2019r  GOKiS Kąty Wrocł.- ORLIK Brzeg  (sobota g.18:00)

 

                                            Lider Swarzędz – Trójka Nowa Sól

                                            Dziewiątka Legnica - Bór Oborniki Śl.

                                           Moto/Jelcz Oława – Tęcza Kościan

                                           OSiR Komprachcice – Zew Świebodzin

                                           Żagiew Dzierżoniów – Start Konin

                                           Śląsk Wrocław – Sparta Oborniki Wlkp.  

 

20 kolejka 02/03.03.2019r ORLIK Brzeg – Żagiew Dzierżoniów (sobota g.18:00)

 

                                           Trójka Nowa Sól – Śląsk Wrocław

                                           Sparta Oborniki Wlkp.- GOKiS Kąty Wr.

                                           Start Konin – OSiR Komprachcice

                                           Zew Świebodzin – Moto/Jelcz Oława

                                           Tęcza Kościan – Dziewiątka Legnica

                                           Bór Oborniki Śl.- Lider Swarzędz

 

21 kolejka 09/10.03.2019r OSiR Komprachcice – ORLIK Brzeg

 

                                           Bór Oborniki Śl.- Trójka Nowa Sól

                                           Lider Swarzędz – Tęcza Kościan

                                           Dziewiątka Legnica – Zew Świebodzin

                                           Moto/Jelcz Oława – Start Konin

                                           Żagiew Dzierżoniów – Sparta Ob.Wlkp.

                                           GOKiS Kąty Wr. – Śląsk Wrocław           

                                               

SEZON  2018/2019– wyniki, tabele, klasyfikacje, piłka ręczna II Liga

                               

 

 

 Młodzicy :  26.09.2018r  ORLIK Brzeg ASPR Zawadzkie   25:36 (7:19)    Brudziński Natan – 12, Mrowiec Bartosz -4, Piotrowski Dawid -3, Bazal Paweł – 3, Mikołaszewski Maciej -2, Korsun Volodymyr 1, Cżyż Jakub, Królak Jakub

                                                                                                                Nowak Patryk, Wodiany Mikołaj, Zieliński Mateusz.                Trener: Marek Taczanowski

                      24.10.2018r  ORLIK BrzegOrzeł Opole 26:41 (14:25)  Brudzinski – 10, Rogowski -8, Kałamuniak M.-5, Królak-1, Mikołaszewski-1, Mrowiec B.-1, Wodiany(B), Nowak(B), Czyż, Korsun, Poświstak, Wasilewski  trener:M.Taczanowski.

                       

                      21.11.2018r  OSiR KomprachciceORLIK Brzeg 33:19 (18:11)   Rogowski-8, Brudziński-5, Piestrak-3, Czyż-1, Mikołaszewski-1, Mrowiec B.-1.   Trener: Marek Taczanowski

 

                     28.11.2018r  ORLIK BrzegGwardia Opole 21:34 (12:20)   Brudziński-11, Rogowski-5, Kałamuniak M.-2, Czyż-1, Mikołaszewski-1, Piotrowski-1. Trener: M.Taczanowski  

                     05.12.2018r  Olimp GrodkówORLIK Brzeg 32:27 (18:11)  Brudziński-9, Rogowski-9, Poświstak-3, Kałamuniak M.-2, Piestrak-2, Czyż-1,Mikołaszewski-1.

 

                     21.01.2019r  ASPR Zawadzkie – ORLIK Brzeg 29:27 (13:120  Brudziński-10, Rogowski-8, Kałamuniak M.-3, Piotrowski-2, Poswistak-2, Słodki-2. 

 

 

Juniorzy 05.10.2018r :  ORLIK BrzegASPR Zawadzkie  20:35 (9:17)  Bujak Krystian – 9, Poświstak – 5, Strojec – 3, Żrałko -2, Banik -1, Bednarek, Bilski, Krawczyk, Kroczak, Oliwa, Piszcz, Staszkiewicz, Strzelczyk,Łysiuk.

                                                                                                                         Trener : Marek Taczanowski   

                10.10.2018r      Olimp GrodkówORLIK Brzeg 39:26 (18:12)  Bujak – 10, Strojec – 9 , Kowalski -2, Kroczak -2, Oliwa -2, Łysiuk – 1, Bednarek,Krawczyk,Banik,Bilski,Piszcz,Uruski,Żrałko.

                                                                                                                         Trenerzy: Marcin Stefaniszyn, Marek Taczanowski

                08.11.2018r      ORLIK Brzeg Gwardia Opole 21:42 (10:23)    Kałamuniak J.-5, Strojec-4, Banik -3, Maszkowski -3, Bujak-2, Strzelczyk -2, Krawczyk -1, Łysiuk -1, Bednarek (b), Bilski, Piszcz, Resiak, Staśkiewicz, Uruski, Żrałko.

                                                                                                                          Trenerzy; Marcin Stefaniszyn, Marek Taczanowski.

                19.11.2018r      ASPR ZawadzkieORLIK Brzeg  51:25 (28:9)  Bujak-9, Strojec-7, Piszcz-2, Poświstak-2, Strzelczyk-2, Bilski-1, Łysiuk-1, Dłucha-1.   Trenerzy: M.Stefaniszyn i M.Taczanowski

              

                30.11.2018r   ORLIK BrzegOlimp Grodków 21:25 (12:13)  Strojec-7, Bujak-5, Maszkowski-4, Poświstak-1, Banik-1, Kałamuniak J.-1, Kroczak-1, Piszcz-1. Trenerzy: M.Stefaniszyn, M.Taczanowski-1.

 

                13.12.2018r  Gwardia OpoleORLIK Brzeg 48:25 (23:11)  Bujak-9, Strojec-7, Kałamuniak J.-4, Dłucha-2, Kroczak-2, Uruski-1. Trener: M.Taczanowski

                 Tabela końcowa:

1.     Gwardia Opole                  18   250:147

2.     ASPR Zawadzkie             12   204:167

3.     Olimp Grodków                   6   174:192

4.     ORLIK Brzeg                      0   138:240

 

 

Juniorzy młodsi :  19.10.2018r  ORLIK BrzegASPR Zawadzkie 23:36 (8:18)  Żrałko-5, Kałamuniak J.-4, Resiak-3,Uruski-2,Banik-2,Bednarz-2,Brudziński-2,Dłucha-1,Idzi-1,Kowalski-1,Bronowicki,Kroczak,Strączkiewicz,Krawczyk(b),Nowak(b),

                                                                                                                                               Staśkiewicz(b).  Trener: Marek Taczanowski. 

                                  14.11.2018r OSiR KomprachciceORLIK Brzeg 51:18 (24:9)  Kałamuniak J.-4, Banik-2, Bilski -2, Bronowicki-2, Kroczak -2, Uruski -2, Bednarz-1, Dłucha-1, Resiak-1, Żrałko-1.

                                                                                                                                                  Trener : Marek Taczanowski

                                  23.11.2018r ORLIK BrzegOLIMP Grodków 15:21 (9:11)  Banik-4, Resiak-4, Uruski-2, Bilski-1, Dłucha -1, Kroczak-1, Rogowski-1, Strączkiewicz-1. Trenerzy:Marek Taczanowski i Marcin Stefaniszyn   

 

                                  06.12.2018r Gwardia Opole - ORLIK Brzeg 41:29 (24:13)   Bilski-5, Dłucha-5, Kałamuniak J.-5, Banik-4, Krawczyk-3, Strączkiewicz-2, Bronowicki-1, Idzi-1, Resiak-1, Strzelczyk-1, Uruski-1.  Trener: M.Taczanowski   

 

                                  17.02.2019r ASPR Zawadzkie - ORLIK Brzeg 48:28 (22:12)  Dłucha-5, Banik-4, Kałamuniak J.-4, Uruski-4, Strączkiewicz-3, Kowalski-2, Resiak-2, Bilski-1, Kroczak-1, Strzelczyk-1, Żrałko-1.

 

                                  22.02.2019r (piątek g.18:15)  ORLIK Brzeg OSiR Komprachcice

 

Dzieci – chłopcy;  turniej w Brzegu 05.12.2018        ORLIK II Brzeg – ORLIK I Brzeg  15:0                  ORLIK II Brzeg – Olimp Grodków  3:19              ORLIK I Brzeg – Olimp Grodków 0:16

 

ORLIK I Brzeg :   Chamot Alan, Hoffmann Szymon, Ilski Antoni, Karbownik Nikodem, Młynarczyk Bartosz, Pietrzyk Marek, Poterek Mikołaj, Rogoziński Kacper, Sierpiński Mateusz, Sobolewski Antoni, Straub Jakub, Ziemiński Adam.

 

ORLIK II Brzeg:   Brycki Sebastian, Czyż Jakub, Dzieduszyński Przemysław, Gaweł Kacper, Jeka Jakub, Kowalik Jakub, Nowakowski Michał, Kędra Marcel, Lach Adrian, Mrowiec Bartosz, Musiał Maciej, Pauliński Filip, Sobieraj Damian, Sobstyl Konrad, Kowalkowski Michał.

 

   Bramki dla ORLIK-a rzucali:  Lach Adrian-6, Kowalkowski Michał-4, Czyż Jakub-2, Gaweł Kacper-2 , Dzieduszyński-1, Kędra-1, Kowalik-1, Sobieraj-1.

 

Trenerzy : Karlikowski Robert , Szulczewski Marek         

 

Turniej w Grodkowie 25.01.2019r          ORLIK II Brzeg – Olimp Grodków 10:21           ORLIK I Brzeg – Olimp Grodków 6:21               ORLIK I Brzeg – ORLIK II Brzeg  9:23 

 

   Bramki dla ORLIK-a rzucali :  Kowalkowski-8, Sobieraj-8, Jaros-6, Kowalik-6, Czyż-6, Kuszman-4, Młynarczyk M. -3, Młynarczyk.B-2, Gaweł-2, Brycki-1, Dorociak-1, Jeka-1.